Pacjencie ! Nie lekceważ bruksizmu!!

Czy zdarzyło Ci się obudzić z dolegliwościami bólowymi szyi, głowy lub za uszami?
A może masz starte powierzchnie zębów przednich lub popękane szkliwo?
To może być bruksizm.


Bruksizm to podświadome i mimowolne zaciskanie i tarcie zębów szczęki i żuchwy.
Najczęściej ma miejsce w trakcie snu - kiedy pacjent jest nieświadomy problemu. Do bruksizmu często prowadzi stresujący tryb życia i braki zębowe lub nieprawidłowe wypełnienia. ??‍?️
Wielu pacjentów przez lata nie zdaje sobie sprawy z objawów, ale uciążliwy ból głowy i odcinka szyjnego powoduje, że poszukują pomocy u lekarza.
Konsekwencją zdrowotną bruksizmu może być.
Osoby cierpiące na bruksizm często latami nie mogą znaleźć przyczyn tych objawów. Dlatego warto regularnie odwiedzać stomatologa, który już w czasie standardowej wizyty kontrolnej, może zwrócić uwagę na ukruszenia i wyraźne starcie zębów.


Leczenie bruksizmu opiera się m.in. na stosowaniu szyny relaksacyjnej zakładanej na noc.
?Jeśli podejrzewasz u siebie bruksizm, umów wizytę i skonsultuj problem z naszym stomatologiem. W Rodental Plus znajdziesz najnowocześniejszy sprzęt oraz doświadczony i zgrany zespół. Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Rezerwuj wizytę:
www.rodentalplus.pl
☎️tel. 33 815 60 60
?ul. Karpacka 15, Bielsko-Biała
#bruksizm #zgrzytaniezębów #zaciskaniezębów #dobrydentysta #dobrydentystabielsko #dentystabielsko #bielskodentysta #stomatologbielsko #bielskostomatolog #BielskoBiała #Jaworze #Jasienica #Mazańcowice #CzechowiceDziedzice #Kozy #Hałcnów #Wilkowice #MiędzybrodzieBialskie