Tomograf cyfrowy 3D Bielsko-Biała

Tomograf cyfrowy 3D to nowoczesny sposób wykonywania panoramicznych zdjęć całej jamy ustnej, a co za tym idzie, kompleksowa ocena stanu uzębienia, stawów skroniowo-żuchwowych i zatok szczękowych. Stosowany w stomatologii jest pomocny w leczeniu implantologicznym i endodontycznym, w chirurgii stomatologicznej, jak również w leczeniu protetycznym. Z jego pomocy korzystamy również w naszym Gabinecie Rodental Plus w Bielsku-Białej.

Czym jest tomografia stomatologiczna?

Badanie radiologiczne w ujęciu 3D wykonywane z użyciem aparatu cyfrowego do wykonywania tomografii(CBCT), to sposób na wykonanie precyzyjnego obrazu wszystkich struktur twarzoczaszki. „Panorama” wykonana z pomocą lampy prześwietlającej i obracającej się wokół usytuowanego w urządzeniu pacjenta, przekazuje obraz bezpośrednio na monitor komputera. Tomografia stomatologiczna jest najbardziej precyzyjnym badaniem radiologicznym wykonywanym w 3D, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie dokładnej analizy żuchwy, szczęk, zatok, stawów skroniowo-żuchwowych, jak i fragmentów czaszki. Dzięki niej postawienie szybkiej i trafnej diagnozy jest o wiele łatwiejsze. Wyniki badania zapisywane są na płycie CD lub innym nośniku danych.

Dlaczego tomografia 3D jest ważna dla pacjenta?

Właściwa diagnoza oraz możliwość precyzyjnego ustalenia najbardziej odpowiedniego dla potrzeb pacjenta leczenia to podstawowe zalety tomografii stomatologicznej 3D. Za sprawą tego badania, możliwe jest zatem bezpieczne planowanie zabiegów, w tym tych najbardziej zaawansowanych jak leczenie kanałowe, chirurgiczne czy implantologiczne. Pomaga ona w przygotowaniu do nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów, jak również w ocenie niektórych procesów chorobowych w obrębie jamy ustnej i szczęki.

Czy jest bezpieczna?

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w urządzeniach rentgenowskich, do których należy tomograf cyfrowy 3D, pozwalają zminimalizować dawkę promieniowania jonizującego, a co za tym idzie ryzyko komplikacji i wystąpienia skutków ubocznych. W naszym Gabinecie Rodental Plus w mieście Bielsko-Biała dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, w tym między innymi aparaturą do tomografii 3D, które optymalizują procesy diagnostyki i leczenia stomatologicznego.


Aparat cyfrowy do wykonywania zdjęć 3D, który posiadamy to urządzenie Vatech PAXi Green. Jego najwyższa jakość gwarantuje nie tylko doskonały obraz, ale dysponuje najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które minimalizują ilość promieni RTG w trakcie naświetlania pacjenta.

Bo troska o zdrowie naszych pacjentów jest podstawą!