Sprzęt

W nowoczesnej stomatologii warunkiem koniecznym jest dobry sprzęt. Zastosowanie najnowszych technologii oraz profesjonalnego sprzętu pozwala na zapewnienie Państwu kompleksowej opieki na najwyższym, europejskim poziomie. 


Mikroskop zabiegowy

Komora trzonowego zęba to pole o wymianach 5 na 4 mm. Na tym obszarze znajduje się kilka ujść kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetra, które trzeba odnaleźć, a następnie opracować i szczelnie wypełnić.
Często znalezienie kanałów jest możliwe wyłącznie pod powiększeniem. Mikroskop jest więc tutaj nieoceniony.
Za jego pomocą można zajrzeć do wnętrza kanałów korzeniowych, zlokalizować ewentualne przeszkody, udrożnić, usunąć złamane narzędzie, zamkną perforację. Dzięki temu często możemy zachować ząb, który przy tradycyjnym leczeniu byłby przeznaczony do usunięcia. Radiowizjografia

To cyfrowy rtg dzięki któremu w ciągu kilku sekund na ekranie monitora przy fotelu możemy zobaczyć leczone zęby. Dzięki technologii cyfrowej urządzenie to podczas naświetlania emituje minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego – 10-krotnie mniejszą niż przy wykonywaniu klasycznego zdjęcia rtg na kliszy. Używamy płytek fosforowych Vista Scan jako czujników dlatego, że są one cieńsze i łatwiejsze do zastosowania w ustach pacjenta.
Kamera wewnątrzustna

Dzięki niej możemy pacjentowi dokładnie pokazać i wytłumaczyć co będziemy leczyć. Pokazujemy jak wyglądał stan przed i po leczeniu. 

 

 

 


Dentaport MORITA

Służy do nowoczesnego leczenia kanałowego. Dzięki mechanicznemu opracowaniu kanałów oraz pomiarowi długości kanału jest ono dokładniejsze. Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb, z wypełnionymi do końca kanałami, może służyć nam jeszcze wiele, wiele lat.
Obtura III i system termoplastycznej gutaperki

Skuteczne leczenie kanałowe jest możliwe tylko w przypadku szczelnego i trwałego wypełnienia kanałów. W naszej Klinice używamy systemów do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką. 


Lampa ZOOM!2

Służy do profesjonalnego, gabinetowego wybielania zębów. Jest to metoda bezpieczna, skuteczna i szybka. Zapewnia efekt olśniewającego, białego uśmiechu.Autoklaw Melag klasy B

W Klinice Rodental Plus dużą wagę przywiązujemy do higieny i do sterylności narzędzi. Dlatego posiadamy Autoklaw klasy B spełniający najwyższe europejskie standardy.