Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Leczenie kanałowe Bielsko PDF Drukuj Email

Leczenie kanałowe Bielsko

Leczenie kanałowe musimy przeprowadzić wtedy, gdy doszło do nieodwracalnego zapalenia lub uszkodzenia miazgi zęba (tzw. nerwu) lub, gdy podczas wcześniejszego leczenia kanał lub kanały nie zostały szczelnie i do końca wypełnione. Polega ono na usunięciu zapalnie zmienionej lub zainfekowanej tkanki z wnętrza komory zęba i kanału (bądź kanałów), odpowiedniej i skutecznej dezynfekcji i szczelnym wypełnieniu kanału.

Zastosowanie mikroskopu umożliwia odnalezienie wszystkich kanałów, ewentualnych kanałów dodatkowych, usunięcie np. złamanego narzędzia, opracowanie kanałów o nietypowym kształcie, czy silnie zakrzywionych.
Z kolei długość każdego kanału precyzyjnie określamy za pomocą elektronicznego urządzenia o nazwie endometr.

Radiowizjografia umożliwia nam wykonanie i natychmiastowe obejrzenie zdjęcia rtg w gabinecie na monitorze komputera.

Najnowsze systemy do opracowania  ( narzędzia rotacyjne niklowo-tytanowe) i wypełnienia kanałów termiczną gutaperką (Touth-N-Heat, Obtura III) umożliwiają staranne ukształtowanie i szczelne wypełnienie kanału, co z kolei pozwala na zachowanie zębów jeszcze niedawno skazanych na usunięcie.

Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb może służyć pacjentowi jeszcze wiele lat…
 
duzeduzeduzeRodental Plus © copyright 2011
Site by Mediani.pl and IntMar.eu

Uwaga: Nasza strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych. Informacje czym są Cookies i jak można je wyłączyć znajdują się TUTAJ [akceptuję - zamknij]